7 Şubat 2015 Cumartesi

Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Sağlarmı?

Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Sağlarmı?

Tavan kaplama malzemesi Eps'den üretilmiştir. Bu nedenle tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım sağlamaktadır. Bizler en çok tavan kaplama malzemesini çatı katlarda ve teras katlarda uygulamaktayız. Aslında tavan kaplama malzemesini alanlar, yalıtım amaçlı olduğundan almaktadır. Tavan kaplama malzemesi deyip geçmeyelim. Tavan kaplama malzemesi Avrupa ülkelerinde çok tercih edilmektedir.
Tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım değeri kısaca şu şekildedir; daire içerisinde olan bir tavan kaplama malzemesi içerdeki sıcaklığı dışarıya çıkarmaz dışarıdaki soğuk havayı ise içeriye almaz. Bu nedenle tavan kaplama malzemesi ortalama %25 - %30 oranında enerji tasarrufu sağlamaktadır. Tavan kaplama uygulamasını yaptırıdığınızda, enerji tasarrufu açısından azımsanmayacak kadar iyi olduğunu hemen farkedeceksiniz. Tavan kaplama malzemesini ısı yalıtımlı olarak kullanacak iseniz, 11mm olan dekoratif tavan kaplama ürününü tercih ediniz.
Tavan kaplama malzemesinin üretilmesindeki amaç esasen dekor amaçlı değil yalıtım amaçlıdır. Tavan kaplama malzemesini kullandıktan sonra enerji tasarrufu açısından faydalı olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle kış aylarında ve yaz aylarında rahat ve ekonomik olmak için tavan kaplama eps malzemesini tavsiye etmekteyiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder